Vysavač do bazénu patří do základního příslušenství

Vysavač do bazénu patří do základního příslušenství

Umíte si představit tu situaci, že byste koberce v bytě ponechali svému osudu, řekněme půl roku, anebo je namísto vysávání prachu zbavovali nečistot pouze ručním vyklepáváním přes balkonové zábradlí, či na zahradě? V prvním případě se na podlaze rozmnoží roztoči a bakterie takovým způsobem, že to na zdraví ohrozí i relativně odolného jedince, který netrpí alergií. Vyklepávat koberce je zábavné sledovat ve starých filmech, kdy bylo na pavlačích veselo, a lidé se mezi sebou mezi údery prachovky vybavovali. Mělo to něco do sebe, pravidelný pohyb lidem prospíval, ale jistě existují mnohem zábavnější formy tělesného cvičení, než údery do tkaniny a vdechování prachových částic.

plavecký bazén

Vynález vysavače je jedním z nejpřevratnějších v historii lidstva, stejně jako jsou žárovky a výbojky. Neexistuje snad domácnost, kde by nenašel uplatnění. Podobný názor si můžeme vytvořit i u vysavačů do bazénu Techneco.cz. Na dno vodních rezervoárů dopadají mechanické úlomky rostlin, těla odumřelých živočichů, prach, pyl, šupinky pokožky, kožní maz, kosmetické přípravky, vlasy, bakterie, a toto vše vytvoří po určité době nežádoucí mazlavou vrstvu nečistot. I při sebelepší péči prostředky bazénové chemie a filtrováním vody se neubráníme usazování tohoto spadu na dně.

krytý venkovní bazén

Jaký typ si pořídit

Existují tři základní typy, jejichž funkce je shodná, ale liší se pouze ve způsobu provádění. Nejlevnější je ruční nástavec s hubicí, která se připojí k filtračnímu zařízení, a podobně jako s ručním kobercovým strojem se pojíždí po dně a po stěnách. Účinkuje efektivně, pouze vyžaduje fyzickou námahu a určitý čas s tím spojený.
Poloautomatický přístroj se pohybuje v nádrži pomocí automatického mechanismu a tím šetří námahu, což je výhodné zejména u objemnějších bazénů. Opět se připojuje pomocí hadic k čerpadlu a odsávání nečistot putuje buď přes filtrační box, anebo přímo do kanalizace.
Robotické vysavače jsou plně automatické přístroje, pohybují se samočinně, jsou vybaveny senzory a programovány tak, aby zvládly vyčistit více než 96 procent veškeré plochy dna.